Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lektorky Orientálního tance:Obrazek

Laura Mathys
(Lenka Svatušková)

 • Orientální tanec Lauru Mathys okouzlil v roce 2003.
  Věnuje se klasickému kabaretnímu orientálnímu tanci (Raks Sharki, Beledi, Saidi, – Mona, Ahmed Fekry (Egypt), Shereen, Aisha, Kateřina Cibulková), American Tribal Stylu a Tribal fusion stylu (Bri Hurley (USA),
  Mgr. Irena Čepická, Mgr. Stáňa Mužíková, Beka Merrifield (USA), Elizabeth Strong, Sharon Kihara (USA)), tanec se závojem, svíčkami, hůlkou, vějíři, šavlí, činelkami (Mgr. Irena Čepická, Mona, Ahmed Fekry, Elizabeth Strong (USA), Tobias Roberson (USA)). Absolvovala již několik seminářů afrického tance (Kristína Hlaváčková), okrajově se věnuje stylu Tureckému-cikánskému (Bri Hurley, Elizabeth Strong) a Bollywood stylu (Layla Abdel).

 • Inspiraci čerpá i z výukových DVD (orient – Kateřina Krejčová, Layly Abdel, Sonia (USA)), dále DVD tribal stylu (Rachel Brice, Sharon Kihara, Darshan, Kassar) a další. Nápady získává i na hodinách Hip Hopu (Mgr. Jana Pokorná), pro udržení kondice se rekreačně věnuje power-józe
  (Mgr. Stanislava Kinclová).
 • Kurzy orientálního tance vede již šestým rokem v Domě dětí a mládeže, UL. Je hlavní lektorkou a trenérkou dívčího závodního orient týmu Habibi, který dovedla k několika krásným oceněním na soutěžích (1. místo Orient North Show 6/2006, 1. místo - semifinále ČR Děti fitness - 4/2007, Kladno, 4. místo - finále ČR Děti fitness - 5/2007, Praha, 1. místo Orient North Show 6/2007, 2. místo Dance Děčín 3/2008, 1. místo Belly dance de la Luna 6/2008, 1. místo Orient North Show 6/2008, 1. místo Orient North Show 2009). Je členkou skupiny Onyx Tribe, která se letos umístila na 2. místě v soutěží Belly dance de la Luna 2008, a na 1. místě Orient North Show 2008. 

      Více na http://tanec.aspweb.cz

Mgr. Irenka ČepickáObrazek

v      S tancem koketovala už od dětství v podobě hodin rytmiky a základů baletu. V patnácti letech si ji na několik následujících let získal společenský tanec.

v      Orientálnímu tanci se začala věnovat před několika lety. Šestým rokem vede kurzy v DDM ÚL. Na seminářích vyučuje tanec se šavlí či hůlkou (učila se u Adly el Chompelik ve studiu Naboso), tanec se závojem (studio Zambra, lektor Sabuha Shahnaz), tanec se svíčkami (studio Naboso, COT) a konečně Tribal Style, který dále studuje spolu s Tribal fusion u lektorky Bri Hurley (USA).

v      Vyzkoušela si i kurzy flamenka (Jana Drdácká, salsy,salsy – orient (Layla Abdel) a tureckého cikánského tance (Bri Hurley).

v Zúčastnila se několika seminářů  - kromě Elizabeth Strong také Tobias Robertson, Bri Hurley (zills, turkish roman styl), Beka Merrifield (ATS) květen 2008, Tempest (Gothic Bellydance,Nouveau Noir Dance), Bri Hurley(Tribal Fusion) - srpen 2008, Unmata - duben 2009, Elizabeth Strong - červen 2009, Uzume a Shakra - srpen 2009, Sherry Wheatley - červenec 2010, Hilde Cannoodt - srpen 2010, Olivia Kissel a August Hoerr - září 2010.

  Také strávila nezapomenutelné chvíle na semináři Tribal Fusion vedený další špičkovou americkou lektorkou a tanečnicí Sharon Kihara v Brně. 

 v      Je členkou skupiny Saffron tribe, se kterou pravidelně vystupuje v teplickém Jazzclubu. V únoru se skupina zúčastnila Tribal festivalu ve Vídni a v červenci  festivalu Let's dance 2007 v Praze. Dále založila vlastní taneční skupinu ONYX TRIBE, se kterou získala 1. místo v soutěži Orient north show 2007 a 2008, které  v červnu 2009 opět obhájila!

ObrazekMichaela Namyslovová

 • S tancováním začala už v šesti letech a to ve formě moderních tanců. Na základní škole se věnovala přípravě  tanečních vystoupení pro školní akademie.

 • Orientálnímu tanci se věnuje od roku 2004, kdy začala navštěvovat kurzy v Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem. Byla členkou úspěšného dívčího závodního orient týmu Habibi, aktivně navštěvuje kurzy a různé semináře kabaretního stylu (Eglal, Laura Mathys), tance se závojem a šavlí, Tribal style a Ttribal fusion (Mgr. Irena Čepická, Laura Mathys).

 • V Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem vede kurzy pro dívky a je trenérkou a choreografkou závodního orient týmu Jamana, který se umístil na 1. místě v soutěži Orient North Show 2008 a na 2. místě v soutěži Orient North Show 2009.

 ObrazekLenka Černohorská

 • Již v 10 letech se věnovala různým pohybovým cvičením, pravidelně po několik let docházela na výuku latinskoamerických
  a disko tanců.
 • S orientálním tancem se seznámila v roce 2006, kdy začala docházet na kurzy v Domě dětí a mládeže, Ústí nad Labem k Lauře Mathys a následně k Mgr. Ireně Čepické. Absolvovala několik seminářů kabaretního stylu – variace, závoje, svíčky (Laura Mathys, Eglal, Mgr. Irena Čepická,) a začíná pronikat i do stylu Tribal a Tribal fusion (Bri Hurley (USA), Mgr. Irena Čepická).
 • Nechává se inspirovat a dále se vzdělává pomocí výukových DVD (Aishwaray Rai, Asena, Didem, Jilina, Samay, Shaunti Fera). Je členkou orientální taneční skupiny Orient-Butterfly, která se umístila na 2. místě v soutěži Orient North Show 2008. Od roku 2008 působí jako lektorka dětí v DDM UL.

Barbora Boubelíková

 • Už od dětství se věnuje různým pohybovým aktivitám. Kromě orientálního tance pravidelně navštěvuje hodiny power-jógy, kalanetiky, bodystylingu a kickboxu.

 • OrientálObrazekní tanec ji zaujal v roce 2004, kdy se přihlásila do kurzu v Domě dětí a mládeže UL pod vedením Laury Mathys. Byla přijata do úspěšného závodního orient týmu Habibi, se kterým absolvovala mnoho vystoupení a závodů a nyní v tomto týmu působí též jako trenérka. Je členkou orientálního kvarteta Baklamika, které získalo na soutěži Orient North Show 2008 1. místo. Dále je členkou úspěšné skupiny Onyx Tribe, která působí pod vedením Mgr. Ireny Čepické. Tanci se věnuje několikrát týdně ve formě kurzů  kabaretního stylu, Tribal stylu a Tribal fusion stylu u Mgr. Ireny Čepické. Ve volných víkendech se vzdělává na seminářích v různých stylech (raks sharki - Kateřina Krejčová, beledi, ITS, ATS a tribal fusion - Mgr. Irena Čepická, Laura Mathys, Bri Hurley (USA), Elizabeth Strong (USA), Tobias Roberson (USA), taneční skupina Unmata (USA), Shakra (USA), Anasma (USA), Mgr. Stáňa Mužíková). Ani tanec s rekvizitami jí není cizí, věnuje se tanci se závojem, hůlkou, šavlí, činelkami a vějíři (Elizabeth Strong, Bri Hurley, Tobias Roberson, Mgr. Irena Čepická, Kateřina Krejčová, Laura Mathys). Další styl, kterým se nechala okouzlit je turecký cikánský styl (Elizabeth Strong, Bri Hurley).
 • Barču jste mohli vidět vystupovat na různých akcích, např. Barevná planeta 2008 a 2009, Den mobility 2008, Svatováclavské slavnosti Řehlovice 2006, orientální ples v Ústí nad Labem 2006.
 • Od školního roku 2009 je lektorkou power-jógy a orientálního tance pro dívky a dospělé .   

Kristýna Ondrášková

 • Orientálním tancem se zabývá od roku 2004. Začínala kabaretním stylemObrazek
  (raks sharki – Laura Mathys, Mgr. Irena Čepická) ve kterém se dále zdokonaluje návštěvami různým seminářů (raks sharki, závoje, šavle – Laura Mathys, Mgr. Irena Čepická) a úspěšně pokračuje Tribal stylem a Tribal fusion stylem (Mgr. Irena Čepická).
 • Jako bývalá členka úspěšného závodního orient týmu Habibi má za sebou mnoho vystoupení a krásných vítězství, sólově pak vystupovala např. v mateřských školkách, na plesech. Rekreačně navštěvuje hodiny Zumby.
 • Nyní působí jako lektorka na kurzech v Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem pro předškolní děti.

Anna Hrochová

 • Studentka navazujícího magisterského studia filosofické fakulty UJEP se o Obrazekorientální tance prvně začala zajímat už jako dítě, ale skutečně se mu začala věnovat až v roce 2005, kdy se po dlouhém rozhodování odhodlala navštívit svůj první kurz klasického orientálního tance. Okamžitě si tanec zamilovala pro jeho příjemné, přirozené a uvolňující pohyby a rozhodla se mu v budoucnu věnovat. V dalších letech navštěvovala kurzy a semináře klasického orientálního tance, brzy jí však učaroval American Tribal Style a Tribal Fusion. Začala pravidelně trénovat tento kouzelný styl břišního tance v kurzech Stáni Mužíkové, která jí otevřela překrásný svět jednoho z nejkrásnějších stylů orientálního tance. Díky Stáně Mužíkové měla možnost navštívit mnoho skvělých workshopů a podílet se na spoustě báječných akcí. Do tajů lektorování ji pak zasvětila nejen ona, ale i její sestra Irenka Čepická.
 • Absolvované workshopy: Rachel Brice, Olivia Kissel, Amy Sigil, Sarah (Unmata), Tjarda van Starten, Renate Bakker (Uzume), Amy Nala Philips, Hilary Egan (Shakra)

Markéta Poláková Obrazek
Od deseti let cvičila aerobic, od dvanácti let se začala věnovat ochotnickému divadlu a scénickému tanci. Po několika letech však zkusila orientální břišní tanec a ten si ji získal. Čtyři roky působila v dívčím závodním orientálním týmu Habibi, absolvovala semináře tribal stylu u Mgr. Ireny Čepické a kabaretního stylu Laury Mathys. Má za sebou několik seminářů se závojem a šavlí. Nyní vede spolu s Míšou Namyslovovou OT Jamana.